Ne İş Yapsak.com' u Facebook' ta Takip Et ! Ne İş Yapsak.com' u Twitter' da Takip Et !Ne İş Yapsak RSS

Dikkat     Çıktı Görünümündesiniz .Makaleyi Görmek İçin Tıklayınız

Kadın Girişimcilere Destekhibe, kredi, kobi kredileri, kobi destek, ticari kredi, destek kredisi, banka kredisi, kredisi, iş fikirleri, yeni iş fikirlerihibe, kredi, hibe ve krediler, hibe kredi, hibe krediler, kobi,kobi destek, banka kredisi, kredisi, AB, Dunya Bankası, tarımsal destekler

    hh mm mTürkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) açtığı BİZ Kadın Gelişim Merkezi, iş kurmak isteyen, kurduğu işi geliştirmek isteyen kadınlara destek verecek.
Bu merkeze sponsor olan Akbank’ın Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, kadınların ekonomik refahı ve özgüveninin toplum için çok önemli olduğunu vurguladı. Merkezin tanıtımında konuşan Dinçer, özellikle gelişmiş ülkelerde kadın girişimciliğinin ekonomiye büyük katkıları olduğuna dikkat çekti.
 
Danışmanlık hizmeti

Suzan Sabancı Dinçer, şunları söyledi: "BİZ Kadın Gelişim Merkezi’nde girişimci kadınlara danışmanlık desteği sunacağız. Kadınların ekonomik hayata katılımlarını artırma amacıyla yola çıkan BİZ projesine çok önem veriyoruz. Akbank olarak girişimciliğin ekonomik ve sosyal kalkınmanın temelinde yer alan en önemli ögelerden biri olduğuna inanıyoruz. Bu anlayışımızı sosyal sorumluluk faaliyetlerimizde de sürekli bir biçimde gözetiyoruz. Diğer taraftan, kadınların ekonomik refahı ve özgüveninin toplum için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bugün açılışını yaptığımız ve ’BİZ’ adını verdiğimiz Kadın Gelişim Merkezi’nin kendi işini kuran ve istihdam yaratan kadınlarımızın sayısını daha da artıracağına ve Türkiye’nin sosyoekonomik gelişimine de önemli katkıda bulunacağına inanıyoruz. Biz de Akbank olarak, girişimcilik, pazarlama, yönetim, işletme ve finans gibi konulardaki birikimimizi ’BİZ’in hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz."
 KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülseren Onanç ise KAGİDER olarak kadınların birey olarak güçlenmesi yönünde çalışmalar yürüttüklerini bildirerek, ’Bu merkezle beraber kadın girişimciliğinde ’Ben’ olan kavramı ’Biz’ olarak güçlendirmek istedik" dedi.
 
Ön yargılar var

Onanç, kadınların bir işe başlarken finansal kaynaklara erişiminde önyargıları olduğunu, işini kurmuş olan ancak işini büyütmek isteyenlerde ise kredi almaktan çekindiklerini söyleyerek, Türkiye’de kadın girişimcinin kurduğu işin ortalamada 3-5 milyon dolar olduğunu bu rakamı 10 milyon dolara kadar çıkarmayı amaçladıklarını belirtti. Onanç, BİZ Merkezi’nde sadece kadın girişimcilere değil, profesyonel olarak çalışan veya çalışmak isteyen her kadına yardımcı olmayı istediklerini açıkladı.
Kaynak: Hürriyet Gazetesi

Tweet ' le! Kadın Girişimcilere Destek 'i Facebook'ta Paylas Digg it! Add to Delicious! Stumble it Digg 'te Kadın Girişimcilere Destek yi paylaş Favorilere Ekle Makale Yorumlarına Abone Ol