Ne İş Yapsak.com' u Facebook' ta Takip Et ! Ne İş Yapsak.com' u Twitter' da Takip Et !Ne İş Yapsak RSS

Kişgem, Kadınlar İçin Girişimcilik Desteği

05/05/2009

kişgem, işgem, iş geliştirme, kadın girişimci, hibe, kredi, kobi kredileri, kobi destek, ticari kredi, destek kredisi, banka kredisi, kredisi, hibelerihibe, kredi, hibe ve krediler, hibe kredi, hibe krediler, kobi,kobi destek, banka kredisi, kredisi, AB, Dunya Bankası, tarımsal destekler

AB ve KOSGEB destekli olarak kadınlara özel açılan geliştirme merkezlerinde (KİŞGEM) faaliyet gösteren kadın girişimci sayısı 4 ayda 57'ye ulaştı. Merkezlerde kadın girişimci sayısının 80'i bulması planlanıyor.
 
Küçük girişimcilerin iş kurmasını ve geliştirmesini kolaylaştırmayı amaçlayan iş geliştirme merkezleri (İŞGEM) modelinden hareketle yaklaşık 4 ay önce kadınlar için açılan KİŞGEM'lerde faaliyet gösteren kadın girişimci sayısı 57'ye ulaştı. KİŞGEM'lerde faaliyet gösteren kadınlardan bazıları ortaklık kurmak için çalışma yürütürken, bazıları da yurtdışına açılma planları yapıyor.
 
Avrupa Birliği (AB) ile Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) desteklediği bir projeyle açılan "KİŞGEM" adı verilen merkezler İstanbul (Pendik), Nevşehir (Hacıbektaş), Kütahya ve Çorum'da hizmet veriyor. Şu an itibariyle Pendik KİŞGEM binasında 25, Hacıbektaş KİŞGEM'de 22, Kütahya KİŞGEM'de 26 ve Çorum KİŞGEM binasında 19 işyeri bulunuyor. Merkezlerde toplam 57 olan kadın girişimci sayısının 80'i bulması planlanıyor. Bu süreçte katılımcı kadınların kendi işlerini kurmaları ve yürütmeleri bekleniyor. Girişimci işletmelerin KİŞGEM'lerde ortalama 3 yıl geçirmesi planlanıyor. Merkezler, kuruluş aşamasındaki kadın işletmeleri için koruyucu bir ortam sağlayacak. Uygun fiyatlı kiralık çalışma alanları ve esnek kira sözleşmelerinin yanı sıra paylaşılan ofis hizmet ve ekipmanları merkezlerin sağladığı olanaklar arasında yer alıyor.
 
Fikri olan kadına açık
 
"Kadın Girişimciliğin Desteklenmesi Projesi"yle kurulan merkezlerin hedef grubu bir fikri olup yeni işletme kurmak isteyen veya işletmelerini geliştirmek isteyen potansiyel kadın girişimcilerden oluşuyor. Merkezlerde yeni fikirlerin geliştirilmesi, yeni kurulmuş işletmelerin başlangıçtaki ihtiyaçlarını karşılayarak kapsamlı bir program çerçevesinde bu işletmelerin büyüme ve gelişmeleri için gerekli destekleri sağlamak amaçlanıyor.
 
Bu desteklerle KİŞGEM'lerin bünyesinde barındırdığı yeni işletmelerin en kırılgan oldukları iş kurma aşamasını sağlıklı bir şekilde aşmaları ve büyümelerinin sağlanması amaçlanıyor. Ayrıca bu yapılarla uzun vadede diğer bölgeler için de model oluşturularak kadınların işgücüne katılım oranının artırılması amaçlanıyor.
KİŞGEM'LERDEKİ BAZI KADIN GİRİŞİMCİLER
 
. Vatek Mühendislik: Pendik KİŞGEM'de yüksek teknolojili otomasyon ürünleri üreten Güneş Özmenci, endüstriyel klima üretimi konusunda TÜBİTAK'a proje sunmaya hazırlanıyor.
 
. Tam Serigrafi: Pendik KİŞGEM'de plastik, kağıt, cam ve metal üzerine serigrafi baskı yapan Tanem Uçar, yılda yüzde 15 büyüme hedefliyor.
 
. Yalın Matbaacılık: 7 personeli ve 20 sürekli müşterisi olan Derya Yalın, İrlandalı bir toptancıyla ortaklık müzakereleri yapıyor.
 
. Hassas Çini: Eşiyle Tokyo Camii, Berlin Şehitleri Camii gibi yapılarda çini pano çalışması yapan Zuhal Uçaroğlu, KİŞGEM'in pazarlama eğitimleriyle firmasını daha geliştirmeyi hedefliyor.
 
. İmka Tekstil: İş hayatına Çorum KİŞGEM'de başlayan İlknur Acar, tek kullanımlık tekstil ürünleri üretiyor.
 
. Birikim Tasarım: Su fıskiyelerinin müzik eşliğinde çalışmalarını sağlayan yazılım ve donanımı tasarlayan Sibel Başaran, KİŞGEM'de pazarlama konusunda eksikliğini tamamlamaya çalışıyor.
 
. Çiçek Çini: Kütahya İŞGEM'de seramik ve porselen ürünler üreten Aynur Çelik, önümüzdeki dönem uluslararası pazarlara dönük çalışacak.
 
. Suzi Deri: 4 olan personel sayısını ekipman yatırımının ardından artırmaya hazırlanan Serpil Kınık, İŞGEM sayesinde KOSGEB desteklerine ulaşmasının da kolaylaştığını belirtiyor.
 
. Parıltı-Bonbon Aksesuar Organizasyon: KİŞGEM projesiyle kendi işinin sahibi olan Nilay Duru, Pendik'te bir perakende işletmesiyle sözleşme imzaladı.
 
 
KİŞGEM'DE SAĞLANAN DESTEKLER
 
* Etkin bir iş planı hazırlanması.
* Yönetim danışmanlığı.
* Ofis ve üretim alanı.
* İdari hizmetler.
* Teknik destekler.
* İş ağı, ortak ofis araç ve gereçlerinin kullanılması.
* Gerektiğinde pazarlama, hukuk ve muhasebe danışmanlığı.
Referans
Toplam Yorum Sayısı : 21
 • İkbal Mmmine DinlerSayg


    SAyın Kişgem;
  Ben İzmir'de yaşıyorum. Projenizde burayada uygulama yapabiliyormusunuz? Beni aydınlatırsanız sevinirim.

  İkbal Mmmine Dinler

  Sayg


  SAyın Kişgem;
  Ben İzmir'de yaşıyorum. Projenizde burayada uygulama yapabiliyormusunuz? Beni aydınlatırsanız sevinirim.

 • hülya şahinBen Adana dan katılmak istiyorum.Amacım ipek böceği yetiştirmek.yardımcı olursanız sevinirim
TEL.0 534 634 46 71

  hülya şahin

  Ben Adana dan katılmak istiyorum.Amacım ipek böceği yetiştirmek.yardımcı olursanız sevinirim
  TEL.0 534 634 46 71

 • Neisyapsak DestekMerhaba Hülya Hanım, Adana ilimizde henüz Kişgem faliyete geçmiş değil ancak http://www.kisgem.org/ sitesinden detaylı bilgiye ve başvuru koşullarına erişebilirsiniz.

  Neisyapsak Destek

  Merhaba Hülya Hanım, Adana ilimizde henüz Kişgem faliyete geçmiş değil ancak http://www.kisgem.org/ sitesinden detaylı bilgiye ve başvuru koşullarına erişebilirsiniz.

 • Neisyapsak DestekMerhaba, Siz de İşgemlerden faydalanabilirsiniz. İşgemler hakkında detaylı bilgiye hibe ve krediler kategorisinden ulaşabilirsiniz.

  Neisyapsak Destek

  Merhaba, Siz de İşgemlerden faydalanabilirsiniz. İşgemler hakkında detaylı bilgiye hibe ve krediler kategorisinden ulaşabilirsiniz.

 • fatmaçetinMRB.BEN KURTKÖY PENDİKTE İKAMET EDEN BİR BAYANIM.13 YILLIK ÇALIŞMA HAYATIM VAR.MESLEĞİM İTH-İHR UZMANLIĞI .DAHA SONRARALARIDA YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI YAPTIM.ŞUAN ÇALIŞMIYORUM.DAHA DOĞRUSU ÇALIŞAMIYORUM.ÇÜNKÜ YABANCI DİL EKSİKLİĞİM VAR.BENDE EV DE BOŞ OTURMAKTANSA EL BECERİLERİM KUVVETLİ OLDUĞU İÇİN EVDE KENDİMCE ELİŞİ ÜRÜNLER YAPIYORUM ATKI ŞAPKA ŞAL HAVLU İŞLEME BOHÇA İŞLEME GİBİ.ANCAK Bİ SORUNUM VAR.BUNLARIN PAZARLAMASINI YAPMAKTA ZORLANIYORUM.PAZARLAYAMAYINCADA SATAMIYORUM VE AİLE BÜTÇESİNE KATKI SAĞLAYAMIYORUM.PENDİKTE ÇEŞİTLİ DÜKKANLARLA İRTİBATA GEÇİP BENİM ÜRÜNLERİMİ SATABİLİRLERMİ ACABA DİYE Bİ ARAŞTIRMA YAPTIM .ANCAK SONUÇ OLUMSUZ .YA SATAMAYIZ DİYOLAR YADA BİZİM ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ YERLER VAR DİYOLAR.BU KONUDA BANA Bİ FİKİR BİR YÖNTEM BİR İŞ BAĞLANTISI ÖNERİRSENİZ SEVİNİRİM.İYİ GÜN

  fatmaçetin

  MRB.BEN KURTKÖY PENDİKTE İKAMET EDEN BİR BAYANIM.13 YILLIK ÇALIŞMA HAYATIM VAR.MESLEĞİM İTH-İHR UZMANLIĞI .DAHA SONRARALARIDA YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI YAPTIM.ŞUAN ÇALIŞMIYORUM.DAHA DOĞRUSU ÇALIŞAMIYORUM.ÇÜNKÜ YABANCI DİL EKSİKLİĞİM VAR.BENDE EV DE BOŞ OTURMAKTANSA EL BECERİLERİM KUVVETLİ OLDUĞU İÇİN EVDE KENDİMCE ELİŞİ ÜRÜNLER YAPIYORUM ATKI ŞAPKA ŞAL HAVLU İŞLEME BOHÇA İŞLEME GİBİ.ANCAK Bİ SORUNUM VAR.BUNLARIN PAZARLAMASINI YAPMAKTA ZORLANIYORUM.PAZARLAYAMAYINCADA SATAMIYORUM VE AİLE BÜTÇESİNE KATKI SAĞLAYAMIYORUM.PENDİKTE ÇEŞİTLİ DÜKKANLARLA İRTİBATA GEÇİP BENİM ÜRÜNLERİMİ SATABİLİRLERMİ ACABA DİYE Bİ ARAŞTIRMA YAPTIM .ANCAK SONUÇ OLUMSUZ .YA SATAMAYIZ DİYOLAR YADA BİZİM ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ YERLER VAR DİYOLAR.BU KONUDA BANA Bİ FİKİR BİR YÖNTEM BİR İŞ BAĞLANTISI ÖNERİRSENİZ SEVİNİRİM.İYİ GÜN

 • aynur doğanmerhabalar biz antalyada yaşayan ev hanımıyız ben ve arkadaşım bir yufkacı açmak istiyoruz yanımızda çalışacaklarda yine iş ihtiyacı olan bayanlar olacak fakat bu işi yapmak için sermayemiz yok bir çok kredi veren sosyal kuruluşa da başvuru yaptık ama olumsuz çıktı acaba bize kredi verebilecek (biz hibe) de istemiyoruz krediyi versinler taksitle ödeyelim bankalara başvuru yapmadık ( bankaları son çare) düşünüyoruz sözde ev hanımlarına iş kurma kredisi verecek bir çok kurum var ama hepsininde değişik bahanesi var bizim yapacağımız iş belli yufka imalat işi bu iş için nasıl bir eğitim alacağız zaten geçmişte iş deneyimimiz var kendimize güvenmesek pazarlama ve satış konusunda böyle bir iş düşünmezdik BİZİM GİBİ KENDİ İŞİNİN SAHİBİ OLMAK İSTEYEN EV HANIMLARINA DESTEK OLACAK KREDİ ARIYORUZ

  aynur doğan

  merhabalar biz antalyada yaşayan ev hanımıyız ben ve arkadaşım bir yufkacı açmak istiyoruz yanımızda çalışacaklarda yine iş ihtiyacı olan bayanlar olacak fakat bu işi yapmak için sermayemiz yok bir çok kredi veren sosyal kuruluşa da başvuru yaptık ama olumsuz çıktı acaba bize kredi verebilecek (biz hibe) de istemiyoruz krediyi versinler taksitle ödeyelim bankalara başvuru yapmadık ( bankaları son çare) düşünüyoruz sözde ev hanımlarına iş kurma kredisi verecek bir çok kurum var ama hepsininde değişik bahanesi var bizim yapacağımız iş belli yufka imalat işi bu iş için nasıl bir eğitim alacağız zaten geçmişte iş deneyimimiz var kendimize güvenmesek pazarlama ve satış konusunda böyle bir iş düşünmezdik BİZİM GİBİ KENDİ İŞİNİN SAHİBİ OLMAK İSTEYEN EV HANIMLARINA DESTEK OLACAK KREDİ ARIYORUZ

 • EMİNE ÖZCANMRB BEN EMINE ÖZCAN KÜTAHYADAN YAZIYORUM KÜTAHYA YÖRESEL EV YEMEKLERI İLE İLGİLİ İŞLETME KURMAK İSTİYORUM YARDIMCI OLABILIRMISINIZ?

  EMİNE ÖZCAN

  MRB BEN EMINE ÖZCAN KÜTAHYADAN YAZIYORUM KÜTAHYA YÖRESEL EV YEMEKLERI İLE İLGİLİ İŞLETME KURMAK İSTİYORUM YARDIMCI OLABILIRMISINIZ?

 • sinem alagözMerhaba
ben 2 yıldır evimden catrıng yapıyorum,ayrıca istanbulda,ulus-levent ve beşiktaş pazarlarında kendi yerlerimiz var,oralardada gıda işi yapıyorum.ama artık kendime bir rest.cafe tarzı bir yer açmak istyorum.ancak 15.000 ytl gibi bir bütçe açığım var.bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  sinem alagöz

  Merhaba
  ben 2 yıldır evimden catrıng yapıyorum,ayrıca istanbulda,ulus-levent ve beşiktaş pazarlarında kendi yerlerimiz var,oralardada gıda işi yapıyorum.ama artık kendime bir rest.cafe tarzı bir yer açmak istyorum.ancak 15.000 ytl gibi bir bütçe açığım var.bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.

 • sebahat karacaoğlumerhaba ben istanbul beykozdayım evde her çeşit elişleri yapıyorum dantel yün işleri yemeniler bunları satmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

  sebahat karacaoğlu

  merhaba ben istanbul beykozdayım evde her çeşit elişleri yapıyorum dantel yün işleri yemeniler bunları satmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 • EBRU GÜRLEKmerhaba ben ankarada yasıyorum ve trabzonda okuyorum benım annem temızlıge gıderek gecımını saglıyor ve artık ona bır ıs yerı acmak istıyoorum ve cok guzel bır projem var uluslar arası bır sırketın bayılıgı 2 haftadır bu ısın pesındeyım ben kendım calısıyorum ve gelır olarak hem bıze hemde bunyemızde calısacak bır cok elemana fayda saglayacak bır proje sermayesıde cok fazla degıl aslında 7-8 milyar ,,kredı cekmeye calısıyoruz ancak suan gelır beyan edemedıgımız ıcın kredı cekemıyoruz projemın kesınlıkle arkasındayım ama maddı destegı bulamadıgımız ıcın maalesef benım annem bu ısı kurup basına gecmek yerıne temızlıge gıtmeye devam edıyor..sızden bu hıbe ve kredıler ıcın benı yonlendırebılecegınız bır adres veya telefon numarası rıca edıyorum.saygılarımla..ankaradan ebru

  EBRU GÜRLEK

  merhaba ben ankarada yasıyorum ve trabzonda okuyorum benım annem temızlıge gıderek gecımını saglıyor ve artık ona bır ıs yerı acmak istıyoorum ve cok guzel bır projem var uluslar arası bır sırketın bayılıgı 2 haftadır bu ısın pesındeyım ben kendım calısıyorum ve gelır olarak hem bıze hemde bunyemızde calısacak bır cok elemana fayda saglayacak bır proje sermayesıde cok fazla degıl aslında 7-8 milyar ,,kredı cekmeye calısıyoruz ancak suan gelır beyan edemedıgımız ıcın kredı cekemıyoruz projemın kesınlıkle arkasındayım ama maddı destegı bulamadıgımız ıcın maalesef benım annem bu ısı kurup basına gecmek yerıne temızlıge gıtmeye devam edıyor..sızden bu hıbe ve kredıler ıcın benı yonlendırebılecegınız bır adres veya telefon numarası rıca edıyorum.saygılarımla..ankaradan ebru

 • Mustafa Kadın iş geliştirme merkezleri hikaye 4000 tl hibe karsılıgında işyeri kirası ssk bagkur vb zorunluklar altında kalıyorsunuz. Teminat mektubu vb seyleriniz olmazsa makina vb. tesfik yok ayrıca geri ödemeli ayrıca 3 yıl iş yerinden cıkılamıyor Kirasıda cabası EUROCONSIDANS adlı yurt dısı firmasının projesi idi kapandı . denemeyin derim saygılar...

  Mustafa

  Kadın iş geliştirme merkezleri hikaye 4000 tl hibe karsılıgında işyeri kirası ssk bagkur vb zorunluklar altında kalıyorsunuz. Teminat mektubu vb seyleriniz olmazsa makina vb. tesfik yok ayrıca geri ödemeli ayrıca 3 yıl iş yerinden cıkılamıyor Kirasıda cabası EUROCONSIDANS adlı yurt dısı firmasının projesi idi kapandı . denemeyin derim saygılar...

 • sevimmerhaba ben sevim kaya estetisyenim kendi işimi kurmak istiyorum bana nasıl yardımcı olursunuz böyle bir şey mümkünmü beni aydınlatırsanız sevinirim tşkler

  sevim

  merhaba ben sevim kaya estetisyenim kendi işimi kurmak istiyorum bana nasıl yardımcı olursunuz böyle bir şey mümkünmü beni aydınlatırsanız sevinirim tşkler

 • nadideBen Adana'da oturyorum, bende kişgeme gitmek istiyorum fakat Adana adresine ulaşamadım şuanda ne yapacagımı bilmiyorum ama kişgemden bilgi almak ve seçenekleri degerlendirmek isitiyorum.Adana'da büronuz nerede mail atarsanız sevinirim .

  nadide

  Ben Adana'da oturyorum, bende kişgeme gitmek istiyorum fakat Adana adresine ulaşamadım şuanda ne yapacagımı bilmiyorum ama kişgemden bilgi almak ve seçenekleri degerlendirmek isitiyorum.Adana'da büronuz nerede mail atarsanız sevinirim .

 • fidan morgülbiz ist/ zeytinburnunda yaşayan iki arkadaş tekstile işiyle ugraşmak istiyoruz az cok bu alanda bi bilgiye sahibiz sermayemiz olmadıgından kendi işimiiz kuramadık bu konuda bize nasıl yardımcı olacagınız konusnda bilgi verirseniz menmun olacagız teşekkürler

  fidan morgül

  biz ist/ zeytinburnunda yaşayan iki arkadaş tekstile işiyle ugraşmak istiyoruz az cok bu alanda bi bilgiye sahibiz sermayemiz olmadıgından kendi işimiiz kuramadık bu konuda bize nasıl yardımcı olacagınız konusnda bilgi verirseniz menmun olacagız teşekkürler

 • tuubakişgem diyerek devlet insanları kandırıyor ümit tacirliğinden başka birşey değil size anlatılanlarla kişgeme girdikten sonra hiç bir şeyin anlatılanlar gibi olmdığını görüyorsunuz 27 bin hibe deniyor bu hibeden elinize geçmiyor her yaptığınızı belgelendirmek zorundasınız şöyleki 5 bin açılış masarafı deniyor siz açılışa en fazla 1tl harcarsınız geri kalan 4bin yandı geriye 22 bin kaldı 10 bin ofis donanım bunun için her aldığınız malzemenin banka dekontu ve ayrıca faturası isteniyor ( ZATEN İNSANLARIN MADDİ OLANAĞI OLSA KİŞGEME BAŞVURMAZLAR SADECE KANDIRMACA PARASI OLAN AT OYNATIYOR OLMAYANLARDA ÜMİTLENİP HARCANIYOR) gelelim kalan 12bin e bunuda her ay bin bin yatacak diyorlar siz bunuda belgelendirmelisiniz yoksa ondan yaralanamıyorsunuz daha önce 4bin leri sorgusuz herkesin hesbına yatırmışlar şimdi çok zor alabilene aşk olsun zaten iş kuracak parası olsa insan işini kurar nereden bulup makinasına para yatırıpta sanra kişgemden alsın bu organizasyon fakiri fukarayı iş güç sahibi yapmak değil parası olanlar için işini geliştirme yeri kimseyi kandırmasınlar yolsuzluklarda çok oluyor adamın varsa işin görülüyor yoksa olmuyor her zamanki gibi avrupa birliği projesi adı altında baştakiler ceplerini dolduruyor yolsuzluk    = = yolsuzluk yalnız kanıtlıyamıyosunuz köpek köpeyi ısırmıyor size soruyorum zengin her zamanki gibi teşvikle hibelerden yararlanıyor köşeyi dönüyor bizde nasıl faturalandırıp parayı bulsak bankadan dekont alsakda yaralansak diye uğraşalım duralım nasıl bir adalet ????????? çok yazık ....

  tuuba

  kişgem diyerek devlet insanları kandırıyor ümit tacirliğinden başka birşey değil size anlatılanlarla kişgeme girdikten sonra hiç bir şeyin anlatılanlar gibi olmdığını görüyorsunuz 27 bin hibe deniyor bu hibeden elinize geçmiyor her yaptığınızı belgelendirmek zorundasınız şöyleki 5 bin açılış masarafı deniyor siz açılışa en fazla 1tl harcarsınız geri kalan 4bin yandı geriye 22 bin kaldı 10 bin ofis donanım bunun için her aldığınız malzemenin banka dekontu ve ayrıca faturası isteniyor ( ZATEN İNSANLARIN MADDİ OLANAĞI OLSA KİŞGEME BAŞVURMAZLAR SADECE KANDIRMACA PARASI OLAN AT OYNATIYOR OLMAYANLARDA ÜMİTLENİP HARCANIYOR) gelelim kalan 12bin e bunuda her ay bin bin yatacak diyorlar siz bunuda belgelendirmelisiniz yoksa ondan yaralanamıyorsunuz daha önce 4bin leri sorgusuz herkesin hesbına yatırmışlar şimdi çok zor alabilene aşk olsun zaten iş kuracak parası olsa insan işini kurar nereden bulup makinasına para yatırıpta sanra kişgemden alsın bu organizasyon fakiri fukarayı iş güç sahibi yapmak değil parası olanlar için işini geliştirme yeri kimseyi kandırmasınlar yolsuzluklarda çok oluyor adamın varsa işin görülüyor yoksa olmuyor her zamanki gibi avrupa birliği projesi adı altında baştakiler ceplerini dolduruyor yolsuzluk = = yolsuzluk yalnız kanıtlıyamıyosunuz köpek köpeyi ısırmıyor size soruyorum zengin her zamanki gibi teşvikle hibelerden yararlanıyor köşeyi dönüyor bizde nasıl faturalandırıp parayı bulsak bankadan dekont alsakda yaralansak diye uğraşalım duralım nasıl bir adalet ????????? çok yazık ....

 • arzu şekeristanbulda ikamet ediyorum biriktirdiğim bir miktar ile reşme overlok ve singer makinası temin ettim 20 yıllık usta makinacıyım penye ve türleri konusunda da emek verdim kendi işimi kurmak istiyorum bu konuda ne yapa bilirim işyeri açmak için atmam gereken adımlar nelerdir

  arzu şeker

  istanbulda ikamet ediyorum biriktirdiğim bir miktar ile reşme overlok ve singer makinası temin ettim 20 yıllık usta makinacıyım penye ve türleri konusunda da emek verdim kendi işimi kurmak istiyorum bu konuda ne yapa bilirim işyeri açmak için atmam gereken adımlar nelerdir

 • hayriye keskinKarbonmonoksit zehirlenmelerini karşı üretilen se nsörün pazarlamasını yapmak istiyorum nssıl yardım alabilirim saygılar

  hayriye keskin

  Karbonmonoksit zehirlenmelerini karşı üretilen se nsörün pazarlamasını yapmak istiyorum nssıl yardım alabilirim saygılar

 • macide keleşçok güzel dantel ve örgü lerim var ve devamlı üretiyorum.bu ördüklerimi pazarlamak istiyorum.yaptıklarım yurt dışına kolaylıkla pazarlanabilirbana yardımcı olacak firmalar arıyorumyardımcı olursanız çok sevinirim.selamlar

  macide keleş

  çok güzel dantel ve örgü lerim var ve devamlı üretiyorum.bu ördüklerimi pazarlamak istiyorum.yaptıklarım yurt dışına kolaylıkla pazarlanabilirbana yardımcı olacak firmalar arıyorumyardımcı olursanız çok sevinirim.selamlar

 • Aylin yenerArkadaşlar kredi ihtiyacı olupta bankalardan olumsuz yanıt alan arkadaşlarımız finansaldestek@mynet.com kredi talebi için mail atsınlar. Krediyi biraz geç veriyorlar ama tamamen güvenilirdir. Ben 24 ay taksitle 6000 TL kredi aldım.Şu zor günümde benim işimi halletikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum.Şansınızı deneyin derim.

  Aylin yener

  Arkadaşlar kredi ihtiyacı olupta bankalardan olumsuz yanıt alan arkadaşlarımız finansaldestek@mynet.com kredi talebi için mail atsınlar. Krediyi biraz geç veriyorlar ama tamamen güvenilirdir. Ben 24 ay taksitle 6000 TL kredi aldım.Şu zor günümde benim işimi halletikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum.Şansınızı deneyin derim.

Yorum Ekle