Ne İş Yapsak.com' u Facebook' ta Takip Et ! Ne İş Yapsak.com' u Twitter' da Takip Et !Ne İş Yapsak RSS

İckisepeti.com, İnternetten İçki Siparişi

11/08/2009

içki sepeti, içkisepeti.com, ickisepeti.com, içkisepeti, Cenk Dilbaz, internetten alkol, alkollü içki siparişiinternet projeleri,proje fikirleri, internetten para kazanma, internet reklamcılığı, internette para kazanmak, internet reklam, para kazandıran siteler, domain, hosting

 

Kuzen Turizm'in sahibi turizmci Cenk Dilbaz, Yeşilköy 'deki evinde bir gece arkadaşları ile eğlenirken içki bitince sokağa çıkıp içki satın alabileceği bir mağaza aramış ancak birçok yer o saatte kapalı olduğu için içki bulamamış. Bunun üzerine de internetten 7 gün 24 saat hizmet veren ickisepeti.com adresini kurmaya karar vermiş. Sitenin en büyük özelliği ise İstanbul içerisinde nerede olursanız olun ortalama 30 dakika içerisinde istediğiniz adrese siparişinizin geliyor olması. Cenk Dilbaz bu süreyi ileride standart bir hale getirmeyi amaçladıklarını da söylüyor. Sitede hemen hemen her türlü yerli ve yabancı içkiyi bulmak mümkün.

FRANCHİSE TALEPLERİ VAR

Sefaköy 'de büyük bir depo tuttuklarını ve siparişlerin buradan yönlendirildiğini belirten Dilbaz, altyapı çalışmalarına 1 yıl önce başladıklarını ve bugüne kadar 700 bin YTL 'ye yakın para harcadıklarını söyledi. Motosikletli ve otomobilli kuryeler tarafından dağıtım yaptıklarını belirten Dilbaz, 'Şu anda 20 kişiyle çalışıyoruz. Bu sayı gelen talebe göre daha da artırılabilir' dedi. Dünyada ilk kez böyle bir konsept geliştirdiklerini belirten Dilbaz, 'İnternet üzerinden içki servisi yapan başkaları var. Ama bu şirketler siparişleri kargoya veriyorlar. Biz de kargoya ürün veriyoruz ama bizim geliştirdiğimz konsepte göre İstanbul içinde günün her saatinde internetten sipariş verebiliyorsunuz ve ortalama yarım saat süre sonra siparişinizi alabiliyorsunuz. Ayrıca ödemeyi ister internet üzerinden, ister kapıda kredi kartı ile ya da nakit olarak yapabiliyorsunuz' diye konuştu. Dilbaz, Bursa , Ankara , İzmir ve Antalya gibi illerden franchise taleplerinin de geldiğini belirtti.

Alkollü trafiğe çıkılmasın

Sitede 300'e yakın içki çeşidi bulunduğunu da anlatan Dilbaz, içkinin yanı sıra sigara, puro, çerez ve içkiyle birlikte düşünülebilecek diğer ürünlerin de olduğunu söyledi. Sitenin Alkollü olarak trafiğe çıkılmasının da önüne geçeceğini belirten Dilbaz, 'Çoğu insan evinde içki bitince Alkollü olarak aracın başına geçip Alkol aramaya çıkıyor. İckisepeti.com sayesinde böyle bir şeye gerek kalmayacak. İnternetiniz yoksa 444 40 60 no'lu telefondan da sipariş verebiliyorsunuz' dedi.

Kaynak: Akşam Gazetesi

 

Toplam Yorum Sayısı : 2
  • Aslı Özsoyonlinemahzen.com
ickiburada.com gibi siteler daha önceden aynı işi yapıyorlardı; ilk değil yani...

    Aslı Özsoy

    onlinemahzen.com
    ickiburada.com gibi siteler daha önceden aynı işi yapıyorlardı; ilk değil yani...

Yorum Ekle