Ne İş Yapsak.com' u Facebook' ta Takip Et ! Ne İş Yapsak.com' u Twitter' da Takip Et !Ne İş Yapsak RSS

Evden Yapılabilecek İş Fikirleri

02/02/2010

iş fikirleri, yeni iş fikirleri, evden yapılacak işler, evden iş, home ofis, evde yapabileceğim iş, part time işiş fikirleri,iş fikri,ilginç iş fikirleri, yeni iş fikirleri, evden iş,sermayesiz işler, para kazanmak, para kazanma yolları,iş fikirleri girişimcilik

Aile işletmeciliğine ilk adım: Ev ortamını işyerine çevirmek!Gelişmiş toplumların en büyük özelliği, ev ortamında gerçekleşen girişim sayısındaki artış. Türkiye'de de evden yapabilecek çok sayıda girişim var...
Okuyucularım daima "basit işlere" yer vermediğimden şikâyetçi. Olabildiğince anlaşılabilir ve popüler işleri dile getirmeme rağmen daha da kolay işlere olan ilgi demek ki çok fazla.

İhtisas alanıma girmese de bu hafta size birkaç örnek vermeye çalışacağım. Bu konuda Amerika'da yayınlanmış bazı eserlerden yararlandım. İtiraf edeyim ki bu basit işlerin özelliklerine aşina olmadığım için kısaca anlatmakta epey zorlandım.
Priscilla Y. Huff, Amerikan girişimcilik kültüründe önemli yeri olan bir isim. Özellikle ev ortamında yapılabilecek pratik girişimler için yazdığı eserler Amerika'da uzun süre "bestseller" listesinde kalmış.
Bu bayan yazar yazdığı kitaplarla evde yapılabilecek işleri sınıflandırıp, ilginç önerilerde bulunuyor. İşleri kurgulamadan önce bazı hazırlıkların yapılmasını da şart koşuyor. İlk planda cevaplandırılması gereken şu sorularla işe başlamayı öneriyor:
"Benim için ev ortamında iş yapacağım en ideal yer neresi olmalı?" Bu soruyu bizim coğrafyamız için tercüme edersek şu çıkıyor: Güvenlik, sağlık ve kazanç açısından en uygun yer neresi? Örneğin İstanbul, Ankara ya da İzmir ... Belki de Anadolu'da bir başka kent.
Devamlı çalışmanın stresinden uzaklaşma arzusuyla Bodrum
ya da Marmaris'te de bile evden iş yapılabilir. Kısacası iş yapılacak yerin cazibesi, çekim gücü, insanların talepleri ve kişisel motivasyon önemli.


Yazar sonra şunu da soruyor: "Bir girişimci olarak evde yapılabilecek basit bir işte mutlu olacak mısınız? Eviniz buna uygun mu? Eğer uygun değilse favoriniz olan bir kente yerleşip evden yürütebileceğiniz bir işe ruhen hazır mısınız?"
Sonra da ekliyor: "Yapacağınız işi çevrenizle görüştünüz mü?"

KARARI KENDİNİZ VERİN
Bir başka yazar ise bu konuda epey hassas; "Son ana kadar kendi sesinize kulak verin" diyor. "En çok arzuladığınız işi ancak siz yapabilirsiniz" dedikten sonra ilave ediyor: "Herkesin 'aurası' ayrıdır; kişisel düşünceleri de... Sakın hayal ettiğiniz işinizin eleştirilmesine izin vermeyin. Özellikle de yakınlarınızla işinizin içeriğini tartışmayın bile... Araştırmayı kendiniz yapın ve kendi kararınızı kendiniz verin."

Sıra resmi işlemlere geldiğinde işin sadece muhasebe kısmını alıp götürecek bir görevliye ihtiyaç olduğunu söylüyor: "Size birçok girişimciye servis veren güvenilir bir uzman gerekli. Bırakın işin bürokrasisiyle o uğraşsın. Siz sadece işinizin ticari yönüne konsantre olun."

Yazarlar bu klasik başlangıç önerilerden sonra işini ev ortamında kuracak girişimcilere hangi işleri öneriyor? Çoğu Türkiye için uygun değilse de bazı ilginç önerileri var. İşte bu hafta birkaç örneği dikkatinize sunuyorum. Değişen Türkiye'de size bazı ufukları gösterebilir ve hayal dünyanızı geliştirebilir.

Ancak şunu unutmamak gerekiyor. Evden yapılacak işler biçki, dikiş ve tekstil uğraşılarıyla sınırlı değil. Önerilen işler bir aile işletmesine dönüştürülebildiği takdirde başarı şansı vaat ediyor.

İLGİNÇ GİRİŞİM KONULARI
"Engraving" baskı işi ev ortamında kolayca yapılabiliyor; hem kazançlı hem de kolay. "Engraving" bazı kimyasallarla çeşitli zeminler üzerine baskı yapmak demek. Otomatik makineleri var ve çok küçük yer kaplıyor. Makineleri internet üzerinden kolayca sipariş etmeniz mümkün... "engraving" veya "easy imprinting" tanımıyla araştırma yapmak yeterli.

"Ev işi çikolatalar" yapmak şimdi çok moda. "Bar" ve
"tablet" kalıplarına dökülecek ev işi çikolata karışımlarını büfelere, marketlerle rahatlıkla pazarlayabilirsiniz. Çikolata üretiminde özel formüller kullanarak sıcaklık kontrol altına alınabiliyor. İnternet ortamı ise kendinize özgü geliştireceğiniz benzersiz çikolataların yapımı için iyi bir pazaryeri.

Toptan ya da dökme alacağınız elektronik, nalburiye ve kırtasiye malzemelerini kendinize özgü bastıracağınız plastik kutucuklar içine koyarak tüketicilerin dikkatini çekebilir, küçük hacimler içinde satılabilmesine imkân sağlayabilirsiniz. Yapılacak iş raptiye, çivi, mandal, ataç gibi çok kullanılan nesneleri belli miktarda kutulara koymaktan ibaret. Askılı "standlar" üzerinde sunum yapmanız ise işinizin cazibesini artıracaktır.

Takı tasarımcılığı her zaman ev ortamına uygun bir iş... Kazancınızı artırmak istiyorsanız işin sanat tarafına ağırlık vermelisiniz. Örneğin
"cam üzerine boyama" ve "lüle taşı işleme" gibi faaliyetler kazancınızı artırabilir.

Fiyonk üretimini yıllar önce yine Priscilla Y. Huff'tan esinlenerek yazmıştım. Ev ortamında yapılabilecek çok rahat bir iş. Futbol kulüplerini ve günün moda akımlarını dikkate almanızda yarar var. İnternette "bows make" tanımıyla yapacağınız aramada birçok seçenekle karşılaşacaksınız.

Eğer eviniz bahçeliyse Japonların ünlü "bonsai" yetiştiriciliğini deneyebilirsiniz. Minyatür ağaçların her zaman pazarı var ve oldukça kazançlı bir uğraş. Ancak tekniğini çok iyi öğrenmeniz şart...

Cam işçiliği de evde yapılabilecek işler arasında. "Paşabahçe" gibi kurumlardan alacağınız bardak ve cam objeleri "hızlı devirli el çarklarıyla" birer sanat eserine dönüştürmeniz mümkün. Aletlerin tümünü büyük nalbur marketlerden bulabilirsiniz. Eviniz bu iş sayesinde bir kristal sanat atölyesine dönüşebilir.

Paradergi-Nur Demirok
Toplam Yorum Sayısı : 6
 • BURAK YÜCELHENÜZ ONAYLANMADI!!!  Bilgilerim  Email  Değiştir  Sil  Yazıyı Şikayet Et
--------------------------------------------------------------------------------
 


AçıklamaEvden iş fikri....

Telemarketing Personelleri

İmkanlar

-Şeffaflık
-Düzgün Ödeme
-Eğitim
-Gerçek Bir İş

Ev ortamında internet telefonu üzerinden abonelerimizi arayıp ( 45 sn paket değiştirme işlemiyle prim sistemiyle çalışacak personeller aramaktayız. İstanbul ikamet gereklidir (Eğitim ve sürekli iletişim için)

Gündüz 16:00-20:00 arasında 4 saatlik çalışma neticesinde Türkiye şartlarında iyi bir maaş elde edebilirsiniz. İlgilenen yada kendine tele satış konusunda güvenenlerin yucel.burak@hotmail.com.tr adresine cv atmaları halinde değerlendirilip en kısa süre içerisinde geri dönüşleri sağlanacaktır.
Burak YÜCEL
0531 552 1 999

  BURAK YÜCEL

  HENÜZ ONAYLANMADI!!! Bilgilerim Email Değiştir Sil Yazıyı Şikayet Et
  --------------------------------------------------------------------------------  AçıklamaEvden iş fikri....

  Telemarketing Personelleri

  İmkanlar

  -Şeffaflık
  -Düzgün Ödeme
  -Eğitim
  -Gerçek Bir İş

  Ev ortamında internet telefonu üzerinden abonelerimizi arayıp ( 45 sn paket değiştirme işlemiyle prim sistemiyle çalışacak personeller aramaktayız. İstanbul ikamet gereklidir (Eğitim ve sürekli iletişim için)

  Gündüz 16:00-20:00 arasında 4 saatlik çalışma neticesinde Türkiye şartlarında iyi bir maaş elde edebilirsiniz. İlgilenen yada kendine tele satış konusunda güvenenlerin yucel.burak@hotmail.com.tr adresine cv atmaları halinde değerlendirilip en kısa süre içerisinde geri dönüşleri sağlanacaktır.
  Burak YÜCEL
  0531 552 1 999

 • blthttp://www.tinyurl.com/pararehberi

MADEM EVDEN PARA KAZANMAK İSTİYORSUNUZ; FACEBOOK un BU SİSTEMİNDEN HER AY NASIL PARA KAZANILIR ÖĞRENİN.
Denemeyenin pişman olacağından adım gibi eminim..

  blt

  http://www.tinyurl.com/pararehberi

  MADEM EVDEN PARA KAZANMAK İSTİYORSUNUZ; FACEBOOK un BU SİSTEMİNDEN HER AY NASIL PARA KAZANILIR ÖĞRENİN.
  Denemeyenin pişman olacağından adım gibi eminim..

 • hasa kuştemuristanbul anadoluyakası sancaktepe yenidoganda ev hanımlarına boncuk işi verilmekdetir hasan 0537 959 4618

  hasa kuştemur

  istanbul anadoluyakası sancaktepe yenidoganda ev hanımlarına boncuk işi verilmekdetir hasan 0537 959 4618

 • serpil ercanBEN İNANMAYARAK BAŞLADIM AMA OLDU. 
BİR SİTE KEŞFETTİM. SADECE SİTEDE ÇIKAN REKLAMLARA TIKLAYARAK REKLAM BAŞINA 5 DOLAR KAZANIYORSUN. GÜNDE AŞAĞI YÜKARI 6 İLA 9 REKLAM ÇIKIYOR.YANİ EN AZI GÜNDE 6 REKLAM DESEK GÜNLÜĞÜNÜZ 30 DOLARA GELİYOR. AMA İŞ SADECE BU KADARLA SINIRLI DEĞİL. SİZİN REFERANSINIZLA NE KADAR ÜYE GETİRİRSENİZ ONLARIN TIKLADIĞI REKLAMLARDAN P KAZANIYORSUNUZ.TOPLAMDA 5.000 DOLARA ULAŞTIĞINIZDA SİZİN VERECEĞİNİZ HESABA PARANIZ EN GEÇ 6-7 GÜN İÇİNDE YATIRILIYOR. BAZEN HALA İNANMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM. ÇALIŞTIĞIM İŞYERİMDE OTURDUĞUM YERDEN EK İŞ YAPARAK DAHA ÇOK PARA KAZANIYORUM. 
ŞİMDİ GELELİM YAPACAKLARIMIZA 
http://www.buxinc.com/index.php?ref=seroo45

BU LİNKTEN GİRİŞ YAPIYORSUNUZ VE KARŞINIZA KAYIT SAYFASI ÇIKIYOR REGISTER dan TEK ADIMDA KAYDINIZI YAPIP View Ads BÖLÜMÜNDEN REKLAMLAR SAYFASINA BAĞLANIYORSUNUZ REKLAMA TIKLAYIP 30 SANİYELİK BİR SÜREDEN SONRA SOL ÜST KÖŞEDE örnek ,,CLİCK 7'' DİYE YAZI ÇIKIYOR VE TAM BİTİŞİĞİNDE RAKAMLAR VAR ORADAN 7'YE TIKLIYORSUNUZ VE İŞLEM TAMAM, DİĞER REKLAMA GEÇİYORSUNUZ. İŞLEM BİTTİKTEN SONRA my account TAN BİRİKEN PARALARINIZI GÖRÜYORSUNUZ. 
ARKADAŞLARINIZA TAVSİYE ETMEK İÇİN DE REFERANS SAYFANIZDAN LİNKİNİZİ KOPYALAYIP TAVSİYE EDİYORSUNUZ. 
BENCE ŞU ANDA HİÇ BİR YATIRIM YAPMADAN VE RİSK ALMADAN YAPABİLECEĞİNİZ EN ZEVKLİ İŞ BU. REKLAM BAŞI 5 DOLAR BİLE İNSANA BÜYÜKK KEYİF VERİYOR. 
HERKESE BAŞARILAR... 

Arkadaşlarınıza yollarken downline a tıklayıp kendi referansınızı kopyalayıp yapıştırın. 
Hemen kazanmaya başlıyorsun.View Ads bölümündeki tüm reklamları tıklayın saniyelerin dolmasını bekleyin unutmayın.

  serpil ercan

  BEN İNANMAYARAK BAŞLADIM AMA OLDU.
  BİR SİTE KEŞFETTİM. SADECE SİTEDE ÇIKAN REKLAMLARA TIKLAYARAK REKLAM BAŞINA 5 DOLAR KAZANIYORSUN. GÜNDE AŞAĞI YÜKARI 6 İLA 9 REKLAM ÇIKIYOR.YANİ EN AZI GÜNDE 6 REKLAM DESEK GÜNLÜĞÜNÜZ 30 DOLARA GELİYOR. AMA İŞ SADECE BU KADARLA SINIRLI DEĞİL. SİZİN REFERANSINIZLA NE KADAR ÜYE GETİRİRSENİZ ONLARIN TIKLADIĞI REKLAMLARDAN P KAZANIYORSUNUZ.TOPLAMDA 5.000 DOLARA ULAŞTIĞINIZDA SİZİN VERECEĞİNİZ HESABA PARANIZ EN GEÇ 6-7 GÜN İÇİNDE YATIRILIYOR. BAZEN HALA İNANMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM. ÇALIŞTIĞIM İŞYERİMDE OTURDUĞUM YERDEN EK İŞ YAPARAK DAHA ÇOK PARA KAZANIYORUM.
  ŞİMDİ GELELİM YAPACAKLARIMIZA
  http://www.buxinc.com/index.php?ref=seroo45

  BU LİNKTEN GİRİŞ YAPIYORSUNUZ VE KARŞINIZA KAYIT SAYFASI ÇIKIYOR REGISTER dan TEK ADIMDA KAYDINIZI YAPIP View Ads BÖLÜMÜNDEN REKLAMLAR SAYFASINA BAĞLANIYORSUNUZ REKLAMA TIKLAYIP 30 SANİYELİK BİR SÜREDEN SONRA SOL ÜST KÖŞEDE örnek ,,CLİCK 7'' DİYE YAZI ÇIKIYOR VE TAM BİTİŞİĞİNDE RAKAMLAR VAR ORADAN 7'YE TIKLIYORSUNUZ VE İŞLEM TAMAM, DİĞER REKLAMA GEÇİYORSUNUZ. İŞLEM BİTTİKTEN SONRA my account TAN BİRİKEN PARALARINIZI GÖRÜYORSUNUZ.
  ARKADAŞLARINIZA TAVSİYE ETMEK İÇİN DE REFERANS SAYFANIZDAN LİNKİNİZİ KOPYALAYIP TAVSİYE EDİYORSUNUZ.
  BENCE ŞU ANDA HİÇ BİR YATIRIM YAPMADAN VE RİSK ALMADAN YAPABİLECEĞİNİZ EN ZEVKLİ İŞ BU. REKLAM BAŞI 5 DOLAR BİLE İNSANA BÜYÜKK KEYİF VERİYOR.
  HERKESE BAŞARILAR...

  Arkadaşlarınıza yollarken downline a tıklayıp kendi referansınızı kopyalayıp yapıştırın.
  Hemen kazanmaya başlıyorsun.View Ads bölümündeki tüm reklamları tıklayın saniyelerin dolmasını bekleyin unutmayın.

 • xdükkanBurayı incelemeden sakın geçmeyin. Süper bir proje. Param yok ama iş yapmak istiyorum hemde evden diyorsanız burayı mutlaka incelemelisiniz.Aşağıda vereceğim linki adres çubuğuna kopyalayıp yapıştırın. Karşınıza çıkacak olan siteye ÜCRETSİZ üye olun. Mutlaka dinleyin.
NOT: burada en sevdiğim şey kimseye birşey satmak zorunda değilsin bir saat dil dökmek zorunda değilsin. Süper sistem.Türkiye'de ilk.TÜBİTAK onaylı.

http://www.7x.com.tr/?idX=2615&idXRef=işfikir

  xdükkan

  Burayı incelemeden sakın geçmeyin. Süper bir proje. Param yok ama iş yapmak istiyorum hemde evden diyorsanız burayı mutlaka incelemelisiniz.Aşağıda vereceğim linki adres çubuğuna kopyalayıp yapıştırın. Karşınıza çıkacak olan siteye ÜCRETSİZ üye olun. Mutlaka dinleyin.
  NOT: burada en sevdiğim şey kimseye birşey satmak zorunda değilsin bir saat dil dökmek zorunda değilsin. Süper sistem.Türkiye'de ilk.TÜBİTAK onaylı.

  http://www.7x.com.tr/?idX=2615&idXRef=işfikir

 • safanuryayıncılıkŞİRKETİMİZE EVİNDE BİLGİSAYAR VE İNTERNET BAĞLANTISI OLAN, OFFİCE PROGRAMLARINI KULLANABİLEN, DİKSİYONU DÜZGÜN, İKNA KABİLİYETİ OLAN, HOME OFFİCE (EVDEN ÇALIŞABİLECEK) 25-40 YAŞ ARASI BAY/BAYAN ELEMANLAR ARANIYOR.800 TL MAAŞ  PRİM...0544 294 74 34

  safanuryayıncılık

  ŞİRKETİMİZE EVİNDE BİLGİSAYAR VE İNTERNET BAĞLANTISI OLAN, OFFİCE PROGRAMLARINI KULLANABİLEN, DİKSİYONU DÜZGÜN, İKNA KABİLİYETİ OLAN, HOME OFFİCE (EVDEN ÇALIŞABİLECEK) 25-40 YAŞ ARASI BAY/BAYAN ELEMANLAR ARANIYOR.800 TL MAAŞ PRİM...0544 294 74 34

Yorum Ekle