Ne İş Yapsak.com' u Facebook' ta Takip Et ! Ne İş Yapsak.com' u Twitter' da Takip Et !Ne İş Yapsak RSS

Yaz Stajı Başvurularını Kaçırmayın

05/02/2010

staj başvuruları,staj duyuruları,staj ilanları,yaz stajı, yazın stajyer alan şirketler,stajyerlik başvurusu,stajyer,staj yapmakİş Fırsatları, yeni iş fırsatları, iş olanakları, istihdam alanları, eleman arayan firmalar,istihdam fırsatları,istihdam olanakları,iş kurma fırsatları, iş ilanları ,iş kurma, iş imkanları,iş arıyorum,is imkanları

Çoğu zaman bir zorunluluk olarak görülen staj programları, bir gün çalışma hayali kurduğumuz şirketlerin kapısından içeri girmenin en garanti yollarından biridir. Çalışmak istediğiniz sektörü yakından tanımak, tecrübe kazanmak ve belki de size uygun olup olmadığını anlamak için önemli bir fırsat sunan programlar, eğitim ve iş hayatına bakışınızı da doğrudan etkiliyor. Çoğu zaman başarılı bir staj dönemi hem iyi bir not ortalaması hem de iyi bir iş garantisi yaratabiliyor.

Türkiye’nin önde gelen şirketleri 2010 yılı stajyerlerini seçmek için kolları sıvadı. Başvuruları web siteleri üzerinden kabul edecek pek çok şirket adaylarda aradığı kriterleri belirledi. Sizin tek yapmanız gerekense doğru şirketi belirleyip CV’nizi yollamak… Ve ufak bir not: Bu sene yenilenen Sosyal Güvenlik Yasası’na göre staj zorunluluğu bulunan öğrenciler için üniversitelerin pirim yatırması gerekiyor. Bu yüzden başvurunuzu yapmadan önce üniversitenizin Sosyal Güvenlik Primlerinizi yatırıp yatırmadığını mutlaka kontrol edin. Aksi takdirde şirketler siz ne kadar uygun olsanız bile primleriniz eksik olduğu için başvurunuz kabul etmeyebilir… İşte bu yıl stajyer alımı yapacak şirketler ve aradıkları kriterler…

Anadolu Sigorta: Üniversite öğrencileri için 1 Mart - 15 Mayıs tarihleri arasında, meslek lisesi öğrencileri için ise 1 Temmuz - 31 Ağustos tarihleri arasında staj başvurusu kabul edecek olan Anadolu Sigorta, başvurulan departmanda çalışan personel sayısının yüzde 10’u kadar stajyer alımı yapacak. Başvuru yapacak üniversite öğrencileri için zorunlu staj ve başvuru yaptığı staj dönemi boyunca ön lisans veya lisans programı kayıtlı olma şartı arayan şirket, başvuruların şahsen yapılmasını tercih ediyor.

Anadolu Hayat Emeklilik: Sigortacılık, bankacılık ve aktüerya bölümlerinde öğrenim gören üniversite öğrencilerini kabul eden şirket, staj zorunluluğu olan üniversite öğrencilerinin başvuruları değerlendirmeye alıyor. Başvurularınızı www.anadoluhayat.com.tr’ deki kariyer fırsatları bölümünden yapabilirsiniz.

BSH Ev Aletleri: Staj başvurularını kış dönemi için temmuz - ağustos ayları arasında, yaz dönemi içinse nisan - mayıs ayları kabul eden BSH, stajyer sayısını nisan –mayıs aylarında departmanlardan gelen taleplere göre belirliyor. Başvurularınızı www.bsh.com.tr/kariyer adresinden yapabilirsiniz.

Ceva Lojistik: Kış döneminde özellikle zorunlu staj yapmak durumunda olan lise öğrencilerine staj imkânı sunan Ceva Lojistik, yaz döneminde üniversite öğrencilerini tercih ediyor. Üniversitelerin lojistik bölümlerine öncelik tanıyan şirket, ağırlıklı olarak endüstri mühendisliği, işletme veya iktisat gibi bölümlerinde öğrenim gören öğrencileri tercih ediyor. Ceva başvuruları hrturkey@cevalogistics.com mail adresi üzerinden kabul ediyor.

Doğtaş Mobilya: Her yıl ortalama 45 ila 60 stajyeri kabul eden Doğtaş Mobilya, mobilya dekorasyon, büro yönetimi ve sekreterlik, işletme, endüstriyel tasarım, orman endüstri mühendisliği, elektrik mühendisliği, dış ticaret meslek yüksek okulu, pazarlama, bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencilerini tercih ediyor. ik@dogtas.com.tr adresine veya kurumsal İnternet sitesi www.dogtas.com.tr’ye CV’lerinizi yollayabilirsiniz.

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri: Staj koşulları ve kontenjanlar hakkında bilgileri, web sitesinden her yıl ilkbahar döneminde duyuran şirket www.eczacibasikariyer.com adresinden staj başvurusu toplayacak.

Finansbank: Hazine, pazarlama, insan kaynakları, hukuk, dış ilişkiler, iletişim, krediler, operasyon, satın alma ve bilgi teknolojileri bölümleri için stajyer alımı gerçekleştirecek olan Finansbank, dört yıllık üniversitelerin iki ve üçüncü sınıflarını kabul ediliyor. Finansbank başvuruları www.finansbank.com.tr adresinden alacak.

Magic Life: Staj konusunda İŞKUR ile işbirliğine giden Magic Life, her yıl mart ayı içerisinde staj başvurularını kabul ediyor. Kurduğu Magic Life Akademi bünyesinde de stajyer alımı yapan şirkete başvurularınızı www.magiclifeacademy.com adresinden ya da mlhr@magiclife.com’a yapabilirisiniz.

Mercedes-Benz Türk: Stajyer Geliştirme Programı bulunan şirket, İngilizce ve Almanca bilen, mühendislik/işletme bölümlerinde öğrenimlerine devam eden dördüncü sınıf öğrencilerini tercih ediyor. Stajyerlerin okul dışı dönemlerde tam zamanlı, okul dönemlerinde ise haftada iki gün işletmede görev yaptığı Mercedes-Benz Türk, 2010 yılı yaz stajı için yaklaşık 200 kişiyi kabul edecek. Başvurularınızı mart ve nisan ayları süresince www.mercedes-benz.com.tr adresine yapabilirsiniz.

Otokar: 2010 yılında da yaklaşık 150 öğrenciye staj imkanı sağlayacak olan Otokar, Sosyal Güvenlik Primlerinin üniversiteler tarafından karşılanan öğrencileri kabul edecek. Otokar’da staj yapmak isteyen adaylar ik@otokar.com.tr  ya da www.kockariyer.com’dan başvuru yapabilirler…

P&G: Yaklaşık 15 kişilik stajyer alımı yapacak şirket, minimum iki ay süren yaz stajı için üniversite dördüncü sınıf ve mastır programı birinci sınıf öğrencilerini tercih ediyor. www.pg.com.tr adresindeki “kariyer” linkinde yer alan formu doldurarak başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ran Lojistik: Üniversitelerin lojistik bölümünde eğitim alan adayları tercih eden Ran Lojistik, stajyerleri operasyon departmanlarında görevlendiriyor. 2010 yılı için maksimum 10 kişilik  kontenjan ayırmayı planlayan şirket, başvuruları ik@ran.com.tr adresinden kabul ediyor.

SAS Türkiye: İstatistik, mühendislik ve işletme bölümlerinde eğitim alan iyi derecede İngilizce bilen, finans, bankacılık, telekomünikasyon, sigortacılık, istatistik gibi alanlara ilgi duyan gençleri kabul eden SAS Türkiye, başvuruları sastr@tur.sas.com adresinden alacak.

SunExpress: Üniversitelerin ve meslek yüksek okullarının ilgili bölümlerinde okuyan 30 kişiyi stajyer olarak alacak olan SunExpress, yabancı dile de önem veren şirketlerden…

T –Bank: 2009-2010 dönemi içinde lise ve üniversite stajyer alımlarına devam eden T- Bank, başvurularda zorunlu staj ve son yıl stajlarına öncelik tanıyor. İş / staj  başvurusunda  bulunmak  isteyen adaylar, www.tbank.com.tr  adresi üzerinden ya da hr@tbank.com.tr’den  CV’leri yollayabilir.

Teknosa: Yaz stajı için, üniversitelerin ikinci ve üçüncü sınıflarını tamamlamış öğrencileri tercih eden Teknosa, özellikle elektronik perakendeciliği konusunda bilgi sahibi olmak isteyen veya bu sektöre ilgi duyan kişileri tercih ediyor. Yaz stajı başvurularını her yıl mayıs ayının sonuna kadar alan şirkete www.teknosa.com/insan_kaynaklari adresinden başvuru yapabilirsiniz.

TNT Ekspres: İngilizce bilgisi orta ve üzeri seviyede, kurum kültürüne uygun ve staj zorunluluğu olan gençleri kabul eden TNT, stajyerin yol masraflarını ve yemek ücretlerini karşılıyor. Staj başvurularınızı 15 Mart -30 Nisan 2010 tarihleri arasında insan.kaynaklari@tnt.com adresine yapabilirsiniz…

TurkNet: Her yıl ihtiyaçları doğrultusunda stajyer alımı yapan TurkNet, staj duyurularını haziran, temmuz ve ağustos aylarında http://ik.turk.net adresi üzerinden duyuracak.

Yapı Kredi: Üniversitelerin ikinci ve üçüncü sınıfını bitiren öğrencilere staj imkânı tanıyan banka, mezuniyet tarihi yakın öğrencileri de mezuniyet sonrasında işe almak üzere değerlendiriyor. Başvurularınızı www.yapikredi.com.tr adresinden yapabilirsiniz.

kaynak: İpek Alpkökin / İşte Genç

Toplam Yorum Sayısı : 21
 • ingiltere dil okullarıİngilterede staj programları kaldırıldı diyorlar ama acaba kesin bir bilgiye nerden ulaşabilirim?

  ingiltere dil okulları

  İngilterede staj programları kaldırıldı diyorlar ama acaba kesin bir bilgiye nerden ulaşabilirim?

 • solmaz şahindumlupınar üniversitesi lojistik birinci sınıf ögrencisiyım bu yaz dönemimde firmanınzda staj yapamak istiyorum ilginiz için şimdiiden teşeker ederim.

  solmaz şahin

  dumlupınar üniversitesi lojistik birinci sınıf ögrencisiyım bu yaz dönemimde firmanınzda staj yapamak istiyorum ilginiz için şimdiiden teşeker ederim.

 • köksal özdemirben gaziosmanpaşa üni işletme 3. sınıf öğrencisiyim herhangi bir kurumda bir staj imkanı bulmak istiyorum öneri yada bilginiz varsa paylaşırmısınız ama bankalar olsa dahamı ii olur acaba

  köksal özdemir

  ben gaziosmanpaşa üni işletme 3. sınıf öğrencisiyim herhangi bir kurumda bir staj imkanı bulmak istiyorum öneri yada bilginiz varsa paylaşırmısınız ama bankalar olsa dahamı ii olur acaba

 • Gül DEVECİBen GÜL DEVECİ. Eskişehir Osmangazi Ünşversitesi 3. sınıf İstatistik bölümü öğrencisiyim.Yapıkredi bankasında staj yapmayı çok istiyorum ve kariyer planımın devamını da yapıkredi bankasında düşünüyorum. Bu konuda umarım bana yardımcı olacak birine ulaşabilirim.

  Gül DEVECİ

  Ben GÜL DEVECİ. Eskişehir Osmangazi Ünşversitesi 3. sınıf İstatistik bölümü öğrencisiyim.Yapıkredi bankasında staj yapmayı çok istiyorum ve kariyer planımın devamını da yapıkredi bankasında düşünüyorum. Bu konuda umarım bana yardımcı olacak birine ulaşabilirim.

 • GÜLAYdumlupınar üniversitesi 1.sınıf dış ticaret bölümü öğrencisiyim.istanbulda bölümümle ilgili staj yapabileceğim yerler arıyorum.yardımcı olursanız sevinirim..

  GÜLAY

  dumlupınar üniversitesi 1.sınıf dış ticaret bölümü öğrencisiyim.istanbulda bölümümle ilgili staj yapabileceğim yerler arıyorum.yardımcı olursanız sevinirim..

 • Serap TaşgıranFırat Üniversitesi Biyomühendislik 1. sınıf öğrencisiyim ilaç ,medikal cihaz tasarımı ,hastane gibi birçok kuruluşlarda staj yerleri arıyorum . yardımcı olursanız çok sevinirim...

  Serap Taşgıran

  Fırat Üniversitesi Biyomühendislik 1. sınıf öğrencisiyim ilaç ,medikal cihaz tasarımı ,hastane gibi birçok kuruluşlarda staj yerleri arıyorum . yardımcı olursanız çok sevinirim...

 • eda akaykaradeniz teknik üniversitesi 3.sınıf maliye ögrencısıyım.kurumunuzun eger varsa staj ımkanınıdan yararlanıp yapıkresi ailesınde deneyım kazanmak ıstıyorum.

  eda akay

  karadeniz teknik üniversitesi 3.sınıf maliye ögrencısıyım.kurumunuzun eger varsa staj ımkanınıdan yararlanıp yapıkresi ailesınde deneyım kazanmak ıstıyorum.

 • ERGÜN ŞAHİNBursa'da HÜRRİYET ANADOLU TEKNİK LİSESİ 10.sınıf öğrencisiyim.Uçak Bakım Alanına uygun staj yeri arıyorum.yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler...

  ERGÜN ŞAHİN

  Bursa'da HÜRRİYET ANADOLU TEKNİK LİSESİ 10.sınıf öğrencisiyim.Uçak Bakım Alanına uygun staj yeri arıyorum.yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler...

 • rüya meltem sarıyerfırat üniv. 2sınıf öğrencisiyim bu yaz zorunlu stajımı yapıcak sağlık kuruluşları, ilaç , medikal cihazlar veya genetik üzerine bir yer arıyorum..yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler...

  rüya meltem sarıyer

  fırat üniv. 2sınıf öğrencisiyim bu yaz zorunlu stajımı yapıcak sağlık kuruluşları, ilaç , medikal cihazlar veya genetik üzerine bir yer arıyorum..yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler...

 • sibel ocakcıbankacılık ve sigortacılık 1. sınıf öğrencisitm banka ve sigorta şirketlerinde staj imkanı arıyorum bana yardımcı olurmusunuz.

  sibel ocakcı

  bankacılık ve sigortacılık 1. sınıf öğrencisitm banka ve sigorta şirketlerinde staj imkanı arıyorum bana yardımcı olurmusunuz.

 • merve sevgilieskişehir osmangazi üniversitesi 3. sınıf öğrencisiyim.Yaz stajı imkanı arıyorum yardımcı olursanız sevinirim...

  merve sevgili

  eskişehir osmangazi üniversitesi 3. sınıf öğrencisiyim.Yaz stajı imkanı arıyorum yardımcı olursanız sevinirim...

 • meryem ağcaişletme bölümü 1. sınıf öğrencisiyim bankada staj yapmak istiyorumyardımcı olur musunuz?

  meryem ağca

  işletme bölümü 1. sınıf öğrencisiyim bankada staj yapmak istiyorumyardımcı olur musunuz?

 • FARUK IRMAKmerhaba ben faruk IRMAK hatay mustafa kemal universitesi menkul kıymetler ve sermaye piyasası 1.sınıf ögrencisiyim 30 gunluk zorunlu stajımı mardin kızıltepe şubesinde yapmak istiyorum.BİLGİLERİNİZE ARZ EDERİM

  FARUK IRMAK

  merhaba ben faruk IRMAK hatay mustafa kemal universitesi menkul kıymetler ve sermaye piyasası 1.sınıf ögrencisiyim 30 gunluk zorunlu stajımı mardin kızıltepe şubesinde yapmak istiyorum.BİLGİLERİNİZE ARZ EDERİM

 • emin alınmerhababen emin alın zorunlu yaz stajı mı sızın ıstanbul bagcılar şubesınde yapmak istıyorum daha önce bankaya cv mı vermıştım ama başvurular internete yapılıyormuş bılgılerınıze arz ederım tel 531 455 15 58

  emin alın

  merhababen emin alın zorunlu yaz stajı mı sızın ıstanbul bagcılar şubesınde yapmak istıyorum daha önce bankaya cv mı vermıştım ama başvurular internete yapılıyormuş bılgılerınıze arz ederım tel 531 455 15 58

 • şeyma özermerhaba ben kırklareli üniversitesi vize meslek yüksekokulu bankacılık ve sigortacılık bölümünü okumaktayım.zorunlu yaz stajımı bankanızın gebze şubesine yapmak istiyorum.geregini arz ederim.

  şeyma özer

  merhaba ben kırklareli üniversitesi vize meslek yüksekokulu bankacılık ve sigortacılık bölümünü okumaktayım.zorunlu yaz stajımı bankanızın gebze şubesine yapmak istiyorum.geregini arz ederim.

 • Aleyna Demircimerhaba ben Süleyman Demirel Üniversitesi Gönen Meslek Yüksek Okulu Bankacılık ve sigortacılık bölümünü okumaktayım.Zorunlu yaz stajımı bankanızın Samsun merkez şubesinde yapmak istiyorum.İlgilerinize arz ederim.

  Aleyna Demirci

  merhaba ben Süleyman Demirel Üniversitesi Gönen Meslek Yüksek Okulu Bankacılık ve sigortacılık bölümünü okumaktayım.Zorunlu yaz stajımı bankanızın Samsun merkez şubesinde yapmak istiyorum.İlgilerinize arz ederim.

 • mahmut celal daşdibiben trakya üniversitesi uluslararası ticaret bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. istanbul'da staj yapabileceğim bir firma arıyorum

  mahmut celal daşdibi

  ben trakya üniversitesi uluslararası ticaret bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. istanbul'da staj yapabileceğim bir firma arıyorum

 • istatistikci betülmerhabalar
ben birinci sınıf istatistik öğrencisiyim ve yaz ayında staj yapmak istiyorum acaba ne gibi yerlere başvurabilirim yardımcı olur musunuz?
şimdiden herkeze teşekkürler...

  istatistikci betül

  merhabalar
  ben birinci sınıf istatistik öğrencisiyim ve yaz ayında staj yapmak istiyorum acaba ne gibi yerlere başvurabilirim yardımcı olur musunuz?
  şimdiden herkeze teşekkürler...

 • tansu ballıAtatürk üniiversitesi ENdüstri mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim ek olarakta Anadolu üniversitesi lojistik 1.sınıf öğrencisiyim ingilizcemde var staj yapmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

  tansu ballı

  Atatürk üniiversitesi ENdüstri mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim ek olarakta Anadolu üniversitesi lojistik 1.sınıf öğrencisiyim ingilizcemde var staj yapmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

 • Merve S.Merhaba, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstatistik bölümü 1. sınıf öğrencisiyim. Staj zorunluluğum yok ancak bu yaz veya önümüzdeki yaz staj yapmak istiyorum. Nerelerde staj yapabilirim, nereleri önerirsiniz. Bilgilendirirseniz sevinirim.

  Merve S.

  Merhaba, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstatistik bölümü 1. sınıf öğrencisiyim. Staj zorunluluğum yok ancak bu yaz veya önümüzdeki yaz staj yapmak istiyorum. Nerelerde staj yapabilirim, nereleri önerirsiniz. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Yorum Ekle