Ne İş Yapsak.com' u Facebook' ta Takip Et ! Ne İş Yapsak.com' u Twitter' da Takip Et !Ne İş Yapsak RSS

İş Ararken,Kendi İşlerinin Patronu Oldular

09/08/2010

unisbul.com,üniversite mezunlarına iş bulma sitesi, iş arayanlara site, cv ni yolla işini bul, cv mi hangi siteye göndereyim, iş sitesi, iş bulma sitesi, iş arama sitesi, ilan sitesi, universitelilere staj bulan site, staj arama sitesi,  işte başarı, başarı hikayeleri,zengin olmanın yolları,kariyer yapma, iş, iş fikri, iş geliştirme, iş analizi,

Unisbul.com üzerinden bir buçuk yılda 45 bine yakın üniversite öğrencisinin CV’sini toplayan Cemil Erol ve Uğur Akkuş, gelecekte yeni mezunlara da hizmet vermeyi planlıyor

Üniversiteye başlayan hemen her öğrenci, “evden gelen harçlığa ne ekleyebilirim” in derdine düşer. Üniversitenin kapısından adım atar atmaz çalışmak zorunda olduğunun farkına varan Cemil Erol ve Uğur Akkuş da vakit kaybetmeden iş aramaya başlamış. Bunun için önce İnternet’teki forumlara ve mağazalara asılan part - time eleman ilanlarına başvurmuşlar. Bir sonuç alamayınca çareyi kendi işlerini kurmakta bulmuşlar. “Derslerimizi aksatmadan çalışabilmek için bir işe ihtiyacımız vardı. Ancak üniversite öğrencilerinin part - time iş ve staj olanaklarını topluca görebilecekleri bir platform yoktu” diyen Cemil Erol, bu boşluğu doldurmak için kolları sıvadıklarını söylüyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde okuyan iki ortağın kurduğu unisbul.com, 2008 yılının mayıs ayında bu hikayeyle faaliyete başlamış. Üniversite öğrencilerine part – time iş ve staj imkanı sağlayan siteye bugüne kadar 45 bine yakın CV ulaşmış durumda. Eğitim, turizm, yazılım, satış - pazarlama, reklam - tanıtım gibi birçok sektörden bine yakın şirketle iletişim halinde olduklarını vurgulayan Uğur Akkuş, sitenin dört kişilik çekirdek bir ekibi, üniversitelerde de temsilcileri olduğunu belirtiyor.

Herkes siteden haberdar
İki ortağın ünü girişimleri sayesinde ülke sınırlarını da aşmış durumda. Kısa sürede Türkiye’deki tüm devlet ve özel üniversitelere ulaşmayı başaran ikili, Almanya’da ikamet eden ve ana dillerini geliştirmek için Türkiye’de staj yapmak isteyen iki Türk asıllı üniversite öğrencisine bile yardımcı olmuş. “Avrupa’nın değişik ülkelerinden Türk öğrenciler Türkiye’de hem okuyup hem de part - time işlerde çalışmak için bize başvuruyorlar” diyen Akkuş, Work And Travel programıyla Amerika’ya giden Türk öğrencilerin dönüşte de çalışmaya devam edebilmek için siteleri üzerinden iş aradıklarını anlatıyor.

Para yok, hizmet çok
İş ve staj imkanı sağladıkları öğrencilerden ücret talep etmeyen ortaklar, eleman ihtiyaçlarını karşıladıkları şirketlerden ve reklamlardan aldıkları ücretlerle sitelerini ayakta tutmaya çalışıyor. Mezun olduktan sonra unisbul.com’u daha çok kişiye ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Cemil Erol, siteyi Türkiye’nin en büyük “üniversiteli ve yeni mezunlara özel kariyer platformu” haline getireceklerini ifade ediyor.

Unisbul’da rakamlar neyi ifade ediyor?
•3 bin… Part – time iş bulunan öğrenci sayısı
•500…. Staj imkanı sağlanan öğrenci
•45 bin… Toplanan CV sayısı
•Bin …İşbirliği yapılan şirket sayısıBu yazıya henüz yorum eklenmedi.
Aşağıdaki formu kullanarak ilk yorumu yapan siz olabilirsiniz...


Yorum Ekle