Ne İş Yapsak.com' u Facebook' ta Takip Et ! Ne İş Yapsak.com' u Twitter' da Takip Et !Ne İş Yapsak RSS

İş Fikileri : Bardakta Makarna Satışı

04/11/2010

bardak makarna, bardakta makarna, bardakta makarna bayiliği, bardakta makarna satmak, bardakta mısır, iş fikirleri, makarna satmak, yeni iş fikirleriiş fikirleri,iş fikri,ilginç iş fikirleri, yeni iş fikirleri, evden iş,sermayesiz işler, para kazanmak, para kazanma yolları,iş fikirleri girişimcilik

Bardakta mısır konsepti ülkemizde uygulanan en popüler iş fikirleri arasında yer aldı. Her alışveriş merkezinde hatta işlek caddelerde bardakta mısır standlarına rastlar olduk. Ancak bardakta mısırın bu popülerliği çok uzun sürmedi. Piyasada bu işi yapan firmaların sayısı arttı, fiyatlar düştü ve bardakta mısıra gösterilen ilgi azaldı. Bardakta mısır tadımlık ve atıştırmalık olarak oldukça ilgi çekiciydi, kokusuyla etrafındakileri cezbediyordu ancak doyurucu ya da yeterince besleyici bir yiyecek değildi. Bardakta mısırın yeni rakibi tadı ve besleyiciliği ile bardakta makarna olacağa benziyor. Bardakta makarna standlarını bayilik modeliyle satan bazı firmalar ancak biz bu yazımızda sizlere bir bayilik fikri sunmaktansa tam anlamıyla bir iş fikri planı sunmayı düşünüyoruz.

Bardakta makarna satışı yapmak için öncelikle taze erişte (noodle) , bunların içine koyacağınız çeşitli soslara malzeme olarak ihtiyacınız var. Bu malzemeleri ithal edebileceğiniz gibi ülkemizde de ürettirebilirisiniz. Küçük bardaklarda hazır bulunan pratik noodle bardaklarından toptan satın alabilirsiniz. Bu bardakların içinde taze erişte ve sos bulunur, içine kaynar su eklemenizle birkaç dakika içinde hazır hale gelir. Yurt dışında büyük paketlerde taze erişte bulmak da kolay olacaktır. Kiloluk erişte paketlerinin fiyatları oldukça da uygun. Amerika’da büyük alışveriş merkezlerinde bu tür noodle paketlerini ve küçük paketlenmiş soslarını bulabilirsiniz. İşe başlangıç için size en az bir ay yetecek taze erişte bikaç çeşit sos sipariş etmeniz yeterli olacaktır. Daha fazla erişteye ihtiyacınız olması durumunda iki hafta içerisindeki satışlara göre yeni siparişinizi düzenleyebilirsiniz. Bardakların üretimini Ülkemizde kendi logonuzla yaptırabilirsiniz. Bardakta eriştenin yapılışını uzman tariflerinden öğrenmeniz daha yerinde olacaktır ancak basit bir tarifle erişteler kaynayan suyun içinde birkaç dakika bekledikten sonra çok iyi süzülüp üzerine sos eklenerek servis edilir.

Bardakta makarnayı stand modeliyle satmayı düşünüyorsanız ihtiyacınız olacak ekipmanlar :

Paslanmaz stand

Büyük boy paslanmaz çelik sosluklar

2 adet indüksiyon ocak

İnce teflon tavalar

Büyük boy paslanmaz çelik baharatlıklar.

Yukarıdaki özelliklere sahip bir standı 1000 – 1500 lira arasında imal ettirebilirisiniz. Satacağınız makarnanın bardağı için, standın bulunduğu yere göre  2.5 – 5 lira ücret talep etmeniz uygun olcakatır ancak satış fiyatlarınız yer kirası ve diğer analizlere göre bir iş planı dahilinde analiz edilmelidir.

Toplam Yorum Sayısı : 1
  • Enes EvciBardakta mısır işini bende gözlemledim. Ucuz olmazı ve bardakta olması alıcıya bir hava verdiğininden tuttu. Lakin benim insanım ortalama 3lira verip makarna almaz. 

5lira verip hiç almaz. Bunu çin yemeği gibi konseptlemek lazım. Bardakta mısır gibi değil

    Enes Evci

    Bardakta mısır işini bende gözlemledim. Ucuz olmazı ve bardakta olması alıcıya bir hava verdiğininden tuttu. Lakin benim insanım ortalama 3lira verip makarna almaz.

    5lira verip hiç almaz. Bunu çin yemeği gibi konseptlemek lazım. Bardakta mısır gibi değil "bence".

Yorum Ekle